TŰZVÉDELMI ELŐADÓ KÉPZÉS
Új Programkövetelmény alapján induló szakmai képzés
ONLINE OKTATÁS
azonosító száma: 10324017
INTÉZMÉNYÜNK FELNŐTTKÉPZÉSI NYILVÁNTARTÁSI SZÁMA: E/2020/000371
KÉPZÉS ENGEDÉLYSZÁMA: E-001748/2018/A001
Kezdés várható időpontja: 2021.10.04.
Online képzés, 2 alkalom kontaktórás nap és a vizsganapokon is személyesen kell megjelenni.
Az OKJ Tűzvédelmi előadó képzés megszűnt, azonban mi továbbra is elkötelezettek vagyunk a Munka – és Tűzvédelmi oktatás iránt és szeretnénk folytatni képzéseinket az új rendszerben is.
A KÉPZÉSRŐL
A tűzvédelmi szakmai képesítési követelményekről szóló jogszabály meghatározza azokat a feltételeket, amelyek figyelembevételével tűzvédelmi szakembert kell bevonni egy adott létesítmény tűzvédelmének biztosítása érdekében. Tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személyt kell alkalmazni vagy megbízni többek között – a feltételeknek megfelelő – óvodáknak, általános iskoláknak, művelődési házaknak, színházaknak, szállodáknak, irodaházaknak, egészségügyi létesítményeknek, idős otthonoknak, áruházaknak, raktáraknak, bizonyos ipari és mezőgazdasági tevékenységet végző szervezeteknek is. Tűzvédelmi szabályzat készítésének kötelezettségét a tűzvédelemről szóló törvény írja elő, melyet legalább középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy készíthet, módosíthat. A középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személyek számára elérhetővé válik a felsőszintű tűzvédelmi szakképesítést nyújtó tűzvédelmi főelőadó képzésen való részvétel is, amely hozzájárul a társadalmi szempontból szintén fontos felsőbb szintű szakemberek rendelkezésre állásához.
A PROGRAMBA VALÓ BEKAPCSOLÓDÁS FELTÉTELEI:
- Érettségi végzettség szükséges
- Egészségügyi alkalmassági: nem szükséges
- Szakmai előképzettség: nem szükséges
- Szakmai gyakorlat területe és időtartama: nem szükséges
Időtartama: 300 tanóra
KEOR besorolás: 1032
Képzés szerkezete:
Elmélet: 70%
Gyakorlat: 30 %
Módja: Önálló felkészüléssel kombinált csoportos képzés
Képzési költség: feltöltés alatt
A képzési költségek ütemezésében nyitottak vagyunk egyéni megoldásokra.
Az előadások és konzultációk heti egy alkalommal, hétfőnként kerülnek megtartásra 8.00 – tól 15.30-ig.
Kontakt képzés helyszíne: Terc Irodaház, 1149 Budapest, Pillangó Park 9
Online képzés: a linket és elérhetőségeket küldjük a regisztrált résztvevőknek
Tel: 06-30-962-4792, +36 30 416 6420
E-mail: kepzes@alemonae.com
A TŰZVÉDELMI ELŐADÓ SZAKKÉPESÍTÉSSEL ELLÁTHATÓ LEGJELLEMZŐBB MUNKATERÜLET, TEVÉKENYSÉG VAGY MUNKAKÖR LEÍRÁSA
A tűzvédelmi előadó foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban vagy szolgáltatóként tűzvédelemmel kapcsolatos szakmai feladatokat lát el azoknál a gazdálkodó szervezeteknél, létesítményeknél, amelyekre a vonatkozó jogszabály legfeljebb középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy foglalkoztatását, illetve megbízását írja elő. Feladatai körében szakmailag előkészíti a tűzvédelemmel kapcsolatos, akár fejlesztésre irányuló, vezetői döntéseket és részt vesz azok végrehajtásának ellenőrzésében. A tűzvédelmi használati szabályokkal teljes mértékben tisztában van, a létesítés alapvető szabályait ismeri. Intézkedik a gazdálkodó szervezet, létesítmény tűzvédelmi helyzetének rendezéséről, szabályozásáról, tűzvédelmi dokumentumainak elkészítéséről és helyes kezeléséről papír alapon vagy elektronikus formában, a tűzvédelmi oktatással és szakvizsgával kapcsolatos feladatok ellátásával kapcsolatosan, a tűzvédelmi jogi és szakmai szabályok betartatásáról, valamint a hiányosságok megszüntetéséről. Tűzvédelmi oktatást tart, szervez. Tűzvédelmi gyakorlatokat tervez és értékel. Kapcsolatot tart az illetékes hatósággal. Szakkérdésekben a munkavállalókkal, valamint a külső partnerekkel kommunikál. Munkáját részben önállóan, részben vezetői iránymutatás mellett, valamint a hatósággal és a szolgáltatókkal együttműködve látja el. Tűz esetén intézkedik a gazdálkodó szervezet tűzjelzéssel, tűzoltással, mentéssel, valamint a tűzvizsgálattal kapcsolatos kötelezettségeinek, feladatainak jogszerű és szakszerű teljesítése érdekébe
A SZAKKÉPESÍTÉSSEL RENDELKEZŐ KÉPES:
• speciális információkat gyűjteni
• elemezni, értékelni a létesítmény tűzvédelmi helyzetét
• elkészíteni a tűzvédelmi szabályozást
• tervezni a tűzvédelemmel kapcsolatos feladatokat és szükségleteket
• tűzvédelmi oktatási tevékenységet végezni
• gyakorlatokat szervezni és értékelni
• szervezni a tűzvédelmi szervezet munkáját
• ellenőrzési tevékenységet végezni és koordinálni
• vezetni a tűzvédelmi nyilvántartásokat és kezelni a kapcsolódó dokumentumokat
• kapcsolatot tartani az érintett munkavállalókkal és külső szervezetekkel
• fejlesztések során figyelemmel kísérni a tűzvédelmi érdekek érvényesülését
Tűzvédelmi előadó képzés után a képesítő vizsgára bocsátás feltételei:
A képesítő vizsgára bocsátás feltétele a tanúsítvány megszerzése. A szakmai képzés követelményeinek teljesítéséről a képző intézmény tanúsítványt állít ki, ezt követően akkreditált vizsgaközpontban vizsgázhat a résztvevő.
Jelentkezés
A kitöltött Jelentkezési lapot aláírva személyesen vagy emailben kell eljuttatni hozzánk. Ezt követően feldolgozzuk a beékezett jelentkezést és felvesszük a kapcsolatot a jelentkezővel.
Visszaigazolás
A tanfolyam indítása előtt a megrendelő cég, illetve – egyéni jelentkezés esetén – a hallgató a jelentkezési lapon megadott címen értesítést kap. A visszaigazolásban tájékoztatást adunk a tanfolyam pontos kezdési időpontjáról, időbeosztásáról, helyszínéről és megküldjük a részvételi díjról szóló számlát.